1. Dziś spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów od 16:00 do 17:30.
2. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się codziennie o godz. 19.00, a w soboty o godz. 8:30 rano. Wszyscy przynosimy ze sobą lampiony.
Roraty dla dzieci będą we wtorki i piątki, na te Msze dzieci przynoszą serduszka ze swoim imieniem oraz dobrym uczynkiem, który udało się zrobić. Z pośród nich będziemy losować dzieci, które zabiorą figurkę do domu. Dzieci otrzymają także plansze, a potem na każdych roratach naklejkę, która wklejamy na planszę.
Na koniec adwentu wielkie losowanie spośród dzieci, które uzbierają najwięcej obecności na roratach i nagroda główna.
3. Ofiara na sprzątanie kościoła, tak jak poprzednie lata, to 15 euro od rodziny.
4. Rozpoczynamy zapisy na kolędę. Każdy, chcąc zaprosić księdza na wizytę duszpasterską, umawia się z konkretnym księdzem, którego chce zaprosić.
5. Przypominamy, że każdy poniedziałek w naszej sali parafialnej o godz. 19:00 odbywają się spotkania grupy Anonimowych Alkoholików.
6. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć poświęcone opłatki, świece na stół wigilijny, sianko oraz parafialną bombkę Świętej Rodziny, ręcznie robioną w Krośnie.
7. Tegoroczne europejskie spotkanie młodych Taize odbywa się w Paryżu od 28 grudnia do 1 stycznia i przyjedzie młodzież, którą chcemy ugościć. Jedną z parafii goszczących będzie nasz wspólnota wraz ze wspólnotą francuską parafii św. Józefa. Przyjmujemy ok 50 młodzieży i 15 sióstr zakonnych.
Potrzeba dla nich noclegu oraz wolontariuszy, którzy w tych dniach chcieliby się zaangażować w organizację. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
8. We Francji zbliżają się wybory lokalne – les municipales. Zgodnie z katechizmem Kościoła Katolickiego każdy katolik powinien aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Bardzo ważną formą tej aktywności jest udział w wyborach.
W lokalnych wyborach w Aulnay sous Bois mogą brać udział również Polacy nie posiadający francuskiego obywatelstwa, ale mieszkający w tym mieście. Konieczne jest zapisanie się na listę wyborców do końca roku. W niedzielę po porannej Mszy na sali parafialnej można zasięgnąć informacji i pomocy w zapisaniu się.
Według niedawnych informacji władz miejskich Aulnay sous Bois, niewielu Polaków figuruje w spisie wyborców. Zachęcamy wszystkich dorosłych parafian do świadomego wyboru zgodnie własnymi przekonaniami i wyznawanymi wartościami.
Aktualne władze Aulnay sous Bois z merem na czele o wielu lat są bardzo przychylne dla polskiej wspólnoty. Niezależnie od wyboru osoby, ważny jest sam udział wyborach.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych.
10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
Caroline Gorzelnik z Aulnay sous Bois oraz Ajen Balasządrą z Aulnay sous Bois – Zap. 2
11. Jezus wypowiada błogosławieństwo wobec tych, którzy w Niego nie zwątpią. Życzymy wszystkim, aby Adwent umocnił naszą ufność w Panu. Szczęść Boże.
